Realty World Türkiye

Başarı Ekip Çalışması ile Gelir

Özkan Aydemir

Elfi Gayrimenkul - Bursa

“Bursa ve Balıkesir ofislerimizde 70 kişilik ekibimiz var. Enerjik, başarı odaklı çalışan, işini severek yapabilecek, ekip çalışmasından mutluluk duyan kişileri tercih ettik. Gayrimenkul danışmanı ekip arkadaşlarımızın sizlerin ortağı olduğunu bilmelisiniz. Ekip çalışması ile kısa sürede başarıyı yakalamanız çok daha kolay”

Kaç senedir Realty World Türkiye ailesindesiniz?  Önceki iş hayatında ne yaptınız?

4,5 senedir Realty World Türkiye Ailesi ile birlikte çalışıyorum. Daha öncesi 8 yıla yakın Bursa’da yerel emlak ofislerinde çalıştım. Sektörle ilgili kazandığım bilgi birikim ve tecrübelerimi kurumsal bir firma ile birleştirme kararı aldım. 3 Mayıs 2013 tarihinden itibaren de Realty World çatısı altındayım.

Neden Realty World’ü tercih ettiniz?

Realty World Türkiye’yi tercih etme nedenim, sektörde güvenilir marka imajı olmasıdır. Realty World ile tanıştığımda Bursa’da herhangi bir ofisi yoktu. Eğer Bursa`da tutunmasını ve başarısını artırırsak, Türkiye bizi konuşur diye düşünüyorduk.

Yer seçiminde nelere dikkat ettiniz?

Lokasyon,  düz giriş olması, tabela değeri ve otopark.

Kaç kişilik ekibiniz var ve bu ekibi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bursa ve Balıkesir ofislerimizde 70 kişilik ekibimiz var. Daha önceden sektörde olmayan, enerjik, başarı odaklı çalışan, işini severek yapabilecek, ekip çalışmasından mutluluk duyan kişileri tercih ettik.

Gayrimenkul ofisinizin başarısını neye bağlıyorsunuz?

Ekip çalışmasının gücünü bilmemiz, aidiyet duygusu, uzmanlık bölgelerinde bireysel markalaşmak, sürekli eğitimlerle gelişim.

Diğer gayrimenkul ofislerinden ayrışmak için bugüne kadar neler yaptınız?

Danışmanlarımıza ücretsiz eğitim desteği, asistan hizmetleri, rahat çalışabilecekleri ofis ortamı, dijital medya için ajans desteği, psikoterapist hizmeti.

Fazla birikimi olmayıp sıfırdan bu işi kurmak isteyenler bu işi yapabilirler mi?

Evet yapabilirler, Kendine güvenen, özgüveni yüksek, iyi bir çevresi ikna kabiliyeti yüksek, iletişimi kuvvetli, sektörle ilgili gerekli eğitimleri alan herkes yapabilir.  

Franchise almak isteyen girişimcilere ne önerirsiniz?

Sektörde başarılı olmuş franchise emlak ofisleri ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Realty World markasını aldığımızda ilk 2 yıl farklı illerdeki emlak ofislerini gezerek bilgi alışverişi yapmıştım. Çok acele edilmemeli, sektörden deneyimli, başarılı gayrimenkul danışmanları ile görüşüp ortak yapmayı düşünebilirler.

Eklemek istedikleriniz?

Başarı odaklı olmalısınız. Genel de işletmeler para kazanmak için açılıyor ama 1-2 sene içerisinde kapatmak zorunda kalıyorlar. Gayrimenkul danışmanı ekip arkadaşlarımızın sizlerin ortağı olduğunu bilmelisiniz. Ekip çalışması ile kısa sürede başarıyı yakalamanız çok daha kolay.