Realty World Türkiye

Doğru Portföy Ve Doğru Fiyat Kazandırır

Serkan Senekçi/Bülent Deniz

Apex Gayrimenkul – Antalya

Kaç senedir Realty World Ailesindesiniz? Realty World’den önceki iş hayatında ne yaptınız?

Serkan Senekçi:

4 yıldır Realty World Ailesinde olmaktan çok mutluyuz. Harita Mühendisiyim. Daha önce özel sektörde 5 yıl Harita Mühendisliği yaptım. Daha sonra yollarımız Realty World ile kesişti.

Bülent Deniz:

Emlak sektörüne girmeden önce inşaat işi ile ilgileniyordum. Yani gayrimenkul sektörüne pek uzak değildim.

Neden Realty World’ü tercih ettiniz?

Bülent Deniz - Serkan Senekçi:

Emlak sektörüne girmeye karar verdiğimizde birçok firma ile görüşmelerimiz oldu. Çalışma şartları ve koşulları, markanın bilinirliği, güvenilirliği ve sunduğu imkanlar bizim Realty World’ü tercih etmemize neden oldu.

Yer seçiminde nelere dikkat ettiniz?

Bülent Deniz - Serkan Senekçi:

Ofis seçiminde bölgenin gelişime açık ve kurumsal markaların az olduğu bir bölge olmasına, danışmanların kolayca ulaşabileceği, şehir planlaması daha düzgün ve ana cadde üzeri giriş bir yer olmasına dikkat ettik.

Kaç kişilik ekibiniz var ve bu ekibi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bülent Deniz - Serkan Senekçi:

Ofiste 20 kişilik bir ekip ile çalışıyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Danışman seçimlerimizde bu işi gerçekten tam anlamıyla severek yapacak dürüst ve güvenilir kişiler olmasına, ekip çalışmasına uyumlu, çalışkan ve iletişimi iyi kişiler olmasına özen gösteriyoruz.

Gayrimenkul ofisinizin başarısını neye bağlıyorsunuz?

Serkan Senekçi:

Ekip çalışmasına yürekten inanıyoruz. Ekibimizi devamlı eğitimler ile destekliyoruz. Eğitimli, güçlü, birbirlerine uyumlu, saygılı, dürüst ve güvenilir bir ekibimiz var. Eğitimin, ekip çalışmasının ve müşteri memnuniyetinin başarımızdaki etkisi büyük. Başarımızdaki bir diğer önemli etken ise doğru portföy ve doğru fiyattır. Doğru portföy ve doğru fiyat her zaman kazandırır.

Bülent Deniz:

Her ne pahasına olursa olsun müşterinin güvenini kazanmak çok önemli. Belki para kaybedeceksiniz ama sonuçta kazanan kesinlikle siz olacaksınız. Önceliğimiz, güven, iyi ve eksiksiz hizmet ile birlikte farkındalık yaratmak.

Diğer gayrimenkul ofislerinden ayrışmak için bugüne kadar neler yaptınız?

Serkan Senekçi – Bülent Deniz:

Ofis içinde ve dışında devamlı eğitimler düzenliyoruz. Ofisimizde danışmanlarımıza devamlı destek veriyoruz. Bu desteklerimizi tüm ilan portallarında ücretsiz ilan girişi, ücretsiz 360° sanal tur, ücretsiz profesyonel video - fotoğraf – drone çekimi, ücretsiz dijital asistan programı kullanımı gibi sıralayabiliriz. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyoruz. Reklamlarla hem ofisimizin hem portföylerimizin sürekli tanıtımını yapıyoruz. Ofis içinde her ay etkinliklerimiz ve aktivitelerimiz oluyor. Piknik, sinema, tiyatro, yemek, bowling gibi etkinlikler düzenleyerek ekip ruhunu pekiştiriyor ve motivasyonu hep en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.

Fazla birikimi olmayıp sıfırdan bu işi kurmak isteyenler bu işi yapabilirler mi?

Serkan Senekçi:

Tabi ki yapabilirler ama bütçelerini aşmayacakları bir organizasyon ve plan yapmalılar. Az da olsa kendilerini zor zamanlarda idare edebilecekleri bir birikimleri olması lazım.

Bülent Deniz:

Yatırımcının mutlaka bir finans gücünün olması gerekiyor. Tecrübesi olup finansal gücü yoksa veya tam tersi durumda mutlaka bir veya birkaç ortak ile yola çıkılması lazım. Aksi takdirde başarısızlık yüzdeleri artacaktır.

Franchise almak isteyen girişimcilere ne önerirsiniz?

Serkan Senekçi:

Gayrimenkul işi yapmak isteyen girişimcilerin tercih edeceği tek doğru kurumsal adres Realty World olmalıdır. Şartları ve imkanları en iyi marka Realty World..

Bülent Deniz:

Gerçekten bu işi severek ve isteyerek yapacaklarsa, hırslı ve çalışkan bir karaktere sahiplerse, paylaşmayı seven, dürüst ve kurumsal çalışma kültürüne aşina veya heveslilerse o zaman hiç beklemesinler. Hemen franchise satış temsilcileri ile görüşüp imzalarını atsınlar.

Eklemek istedikleriniz?

Serkan Senekçi:

Gayrimenkul sektörüne atılacak kişilere ya da kendi ofisini açmayı planlayan emlak profesyonellerine bir iki cümle söylemek isterim; Doğru ekip ile yola çıktığınızda kesinlikle başarıya ulaşabilirsiniz. Gayrimenkul sektöründe güven, dürüstlük ve doğruluk ilkeleriyle hareket ettiğiniz sürece kaybetmeniz imkansızdır. Ofislerinizi bu 3 temel üzerinde kurmalısınız.

Bülent Deniz:

Başladığımız ilk günden bu yana söylediğim tek şey var; bu sektörün itibarı bu işi layığı ile yapmayanlardan dolayı alçalıyor. Biz bu itibarı hak ettiği noktalara yükseltmek için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çok şükür bugüne kadar müşterilerimizin bize, Realty World Apex Ailesine olan güveni ve teveccühü sonucunda 2018 yılını Akdeniz birincisi ve Türkiye beşincisi olarak bitirdik. Sloganımız “Gayrimenkulde doğru adres Realty World Apex!”